Stadnina Koni w Sieradzu, jazda konna, szkółka jeździecka

Stadnina Koni w Sieradzu

to szkółka jeździecka znana jako Stajnia Mila.

Witamy na stronie Stadniny Koni Stajnia Mila.

Stadnina Koni w Sieradzu czyli Stajnia Mila Sieradz powstała w 2001 roku. Oferujemy naukę jazdy konnej na wszystkich poziomach zaawansowania. Okolica obfituje we wspaniałe tereny na krótkie i długie wypady, zarówno konne jak i piesze.

Jazda konna odbywa się pod opieką wykwalifikowanych instruktorów. Zapewniamy konie odpowiednie do każdego poziomu zaawansowania, zarówno dla osób początkujących  uczących się jeździectwa, jak i umiejących już jeździć konno.  Hubertus organizujemy cyklicznie, rajdy ale również  zawody.

Stadnina Koni w Sieradzu, jazda konna, szkółka jeździecka
Stadnina Koni w Sieradzu, jazda konna, szkółka jeździecka

Na miejscu jest możliwość rozbicia namiotu, jazdy rowerem, organizacji ogniska, grilla itp. Udostępniliśmy, dla Gości, nowe pomieszczenia socjalne. Zatem jest miejsce dla odpoczynku i odświeżenia się po jeździe konnej oraz miłego spędzenia wolnego czasu, czy też zorganizowania imprezy integracyjnej plenerowej z nagłośnieniem oraz kameralnej na łonie natury, nie tylko dla Jeźdźców.

Prowadzimy również pensjonat dla koni. Dostępne są jeszcze ostatnie miejsca.

Sieradz jest piękną miejscowością, która jest umiejscowiona w centrum Polski w zachodniej części województwa łódzkiego. Piękny krajobraz rzeki Warty który rozpościera się na zachodniej części powiatu sieradzkiego jest wspaniałym terenem na którym odbywają się długie rajdy konne organizowane w naszej Mili.

Stadnina Koni w Sieradzu

umożliwia też przyszłym adeptom jeździectwa przygotowanie się do zawodów skokowych. Uczestniczymy w zawodach towarzyskich w takich ośrodkach jak Gajewniki, Wolica.

Stadnina Koni w Sieradzu, jazda konna, szkółka jeździecka, rajdy konne, obozy konne – te wszystkie hasła charakteryzują działalność Stajni Mila.

Już po zmianie czasu, wieczory stają się coraz dłuższe i robi się ciemno już po godzinie 16. Często też pogoda nie pozwala na swobodną jazdę na padoku pod gołym niebem.

Mamy na to świetne lekarstwo jakim jest Hala ujeżdzeniowa. Stadnina koni w Sieradzu Stajnia Mila posiada halę od powierzchni 1000 metrów kwadratowych z bardzo dobrym oświetleniem co umożliwia spokojne prowadzenie w długie jesienne wieczory.

Jeśli mach ochotę pojeździć na koniach w listopadzie lub w grudniu zapraszamy.